Hej

Jestem twórcą tej prywatnej strony internetowej. Znajdziesz mnie pod pseudonimem Pipek. Jestem związany z miejscowością Obrzycko - to tutaj się urodziłem i nadal mieszkam. Od pewnego czasu nurtowała mnie myśl o posiadaniu własnej strony internetowej. Ciekawość oraz chęć nauki skłoniły mnie do tego kroku. Teraz mogę cieszyć się posiadaniem uniwersalnego adresu online i strony. Życzę miłego dnia.

Mędrzec widzi w lustrze głupca, głupiec przeciwnie.
Hugo Steinhaus

Wykryte Twoje dane:
Adres IP: 44.200.194.255
Host: ec2-44-200-194-255.compute-1.amazonaws.com
Data: 5:47:58 20-07-24

Obrzycko położone jest przy ujściu rzeki Samy do Warty, w odległości ok. 45 km na płn.-zach. od Poznania i 12 km na płn. od Szamotuł.

Bogata historia i ciekawe zabytki sprawiają, że miasto należy do grona najciekawszych miejscowości Wielkopolski. Niemniej atrakcyjne są tereny otaczającej Obrzycko gminy. Przepływająca ze wsch. na zach. rzeka Warta dzieli jej obszar na dwie części. Północna pokryta lasami Puszczy Noteckiej i słabiej zaludniona wchodzi w skład Kotliny Gorzowskiej, natomiast w większości bezleśna część południowa stanowi fragment Wysoczyzny Poznańskiej, a ściślej Równiny Szamotulskiej. Jedynym wyjątkiem w dominującym tutaj krajobrazie pól uprawnych jest kompleks lasów kobylnickich, znajdujący się we wsch. części tego obszaru. Łącznie tereny leśne zajmują aż 46% ogólnej powierzchni gminy Obrzycko.

Od 1990 r. Gmina i Miasto stanowią odrębne jednostki administracyjne. Miasto zajmuje powierzchnię 3,7 km2 i liczy ok. 2300 mieszkańców. Gmina natomiast, w skład której wchodzą 22 miejscowości, osady i leśnictwa położone w 11 sołectwach, rozciąga się na obszarze 110,7 km2. Mieszka tutaj ok. 4300 mieszkańców. Gmina i Miasto Obrzycko wchodzą w skład województwa wielkopolskiego i powiatu szamotulskiego.

Partner: Profesjonalna agencja ochrony, która zapewnia kompleksowe usługi z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki wysoko wykwalifikowanemu i doświadczonemu personelowi, agencja gwarantuje skuteczną ochronę mienia oraz zapewnienie bezpiecznego środowiska dla klientów. Impuls Security Poznań stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które w połączeniu z fachowym doradztwem, dostosowanym do indywidualnych potrzeb, zapewniają pełne zadowolenie klientów.